poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-6, Aktualności, Hot news

39. Europejskie Spotkanie Młodych ekumenicznej wspólnoty z Taizé – RYGA

Wieczorem w Rydze rozpocznie się 39 Europejskie Spotkanie Młodych przygotowane przez ekumeniczna wspólnotę z Taizé. Tradycyjnie zgromadzi ono kilkadziesiąt tysięcy osób z Europy i innych kontynentów. Ich celem jest modlitwa i poznanie problemów, którymi żyją Kościoły lokalne. W tym roku gospodarzem spotkania jest po raz pierwszy państwo bałtyckie, a także – kraj byłego Związku Sowieckiego.

Spotkanie potrwa do 1 stycznia 2017 roku. Przeor Wspólnoty z Taizé – brat Alois podkreśla, że zgromadzenie stanowi symbol pojednania, a także otwartości na innych i solidarności.

Spotkania są też nazywane kolejnymi etapami Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zainicjowanej pod koniec lat 70-tych przez brata Rogera, założyciela Taizé.

Młodzi ludzie zostaną przyjęci przez parafie, wspólnoty oraz mieszkańców Rygi i okolic. Najliczniejsza grupa pielgrzymów to Polacy – ponad 4 tysiące osób z 200 miejscowości. Towarzyszyć im będzie 150 duszpasterzy.

Tematem jest zaangażowanie młodych w pokój i solidarność na świecie. Zaplanowano spotkania z przedstawicielami świata religii i polityki, a także modlitwy.

Przewidziany jest również bogaty program kulturalny, między innymi zostanie zaprezentowany film o życiu założyciela Wspólnoty z Taizé „Etapy życia Brata Rogera”.

W noc sylwestrową odbędą się: modlitwa o pokój na świecie i „Święto Narodów”. Wspólnota z Taizé organizuje ESM od 1978 roku w różnych miastach Europy. Czterokrotnie odbyły się w Polsce: dwa razy we Wrocławiu oraz w Warszawie i w Poznaniu. W ubiegłym roku miejscem spotkania była hiszpańska Walencja.

iz/IAR

Źródło:

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA