poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-1, Aktualności

3xP

Możesz żyć pełniej: korzystając z całego bogactwa, jakim zostałeś obdarzony. Możesz żyć pewniej: z większą odwagą sięgać po to, co dla Ciebie ważne. Możesz żyć prawdziwiej: odkrywać jak wiele siły i nadziei płynie z bycia w autentycznych relacjach. Przed podjęciem decyzji o takim życiu powstrzymuje nas między innymi lęk, który przeszkadza nam żyć w obfitości – mówi Monika Chochla, psycholog i terapeuta, która opracowała cykl spotkań warsztatowych „Trzy razy P” – pewniej, pełniej, prawdziwiej” w rozmowie z Iwoną Kosztyłą w styczniowym numerze Posłańca!

Każdy z nas dostał niesamowite zaproszenie od Boga do tego, aby żyć w obfitości. Co to oznacza? Żyć pełniej, to znaczy korzystać z całego piękna jakie Bóg złożył w naszych sercach, z akceptacją tego, że mam w sobie talenty, których nie warto chować i że warto pokochać siebie. Pewniej, czyli z większą odwagą dokonywać takich wyborów, które są zgodne z tym, co ważne w życiu i niekoniecznie udawać, że wszystko jest w porządku.

fot. archiwum Moniki Chochli


Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA