poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   

WYDANIA ARCHIWALNE

2019-1

Temat przewodni numeru: MIŁOŚĆ USUWA LĘK

czytaj wersję on-line

2019-2

Temat przewodni numeru: JAK SIĘ SPOWIADAĆ?

czytaj wersję on-line

2019-1
2019-2
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 20, 1-9), Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 21 kwietnia 2019

Zmartwychwstanie

Są takie momenty na drodze wiary, które nie wymagają wielkich rozmyślań czy analiz ale odpowiedzi. Dziś, w dzień Zmartwychwstania, każdy z nas jest wezwany nie tyle do zrozumienia tajemnicy Zmartwychwstania, co do dania odpowiedzi.
Co się zmieniło w tobie w tym czasie paschalnym? Przyjęcie do wiadomości, że Chrystus Zmartwychwstał jeszcze nic w nas nie zmienia. Ewangelie prezentują nam wielu takich, którzy dowiedzieli się o pustym grobie, a jednak ich wiara nie urosła. Natychmiast znaleźli wyjaśnienie, że ktoś wyniósł ciało, że to prowokacja lub pomyłka. Zobaczenie pustego grobu nie sprawia, że stajemy się ludźmi wiary. Nasza wiara nie płynie z grobu ale z doświadczenia, spotkania osobistego z Jezusem, który żyje, i który kocha.
ks. Marcin Sitek MS

"

A F O R Y Z M

„Kto zdradza tajemnicę, traci zaufanie i nie znajdzie sobie przyjaciela.”

(Księga Przysłów)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

22 godzin temu

Tak się ostatnio składa, że w słoneczne dni mamy dla czytelników niespodzianki! A dzisiaj jest bardzo słoneczny, wiosenny dzień - przynajmniej na południu Polski.
Trzem wybranym osobom, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: KIEDY OBCHODZIMY ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO? - wyślemy ostatni numer Posłańca i Łzy Maryi.
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

5 dni temu

Życzenia księdza prowincjała Grzegorza Zembronia MS dla współbraci i przyjaciół naszego zgromadzenia na Święta Wielkanocne 2019. ... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA