poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-2, Aktualności

Co kraj to obyczaj…?

Czyli kilka słów o spowiedzi na Zachodzie…

„Ludzie, którzy wyjeżdżają na Zachód doświadczają często nieco innego podejścia do spowiedzi niż w Polsce. Od Anglików, Szwajcarów, Francuzów czy Niemców słyszą, że sakrament spowiedzi, jaki znają z domu, nie jest im potrzebny. Przecież nikogo nie zabili, nikogo nie okradli – wystarczy więc symboliczny żal za grzechy.
Ponieważ spowiedź nie należy do najłatwiejszych obowiązków chrześcijanina, takie argumenty padają na dość podatny grunt.Nie raz słyszę od ludzi, że im wstyd, kiedy jako jedyni nie przystępują do komunii świętej na niemieckiej czy angielskiej mszy.”

O tym, że kto chce spowiedzi – szuka sposobu, kto nie chce – powodu, można przeczytać w artykule pracującego w Szwajcarii ks. Grzegorza Syski MS.

 

Więcej w marcowym wydaniu Posłańca MBS „La Salette” poświęcony pytaniu „Jak się spowiadać?”.

Zachęcamy do lektury!

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA