poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2018-6, Aktualności

Co mówi Maryja …

Za łaską Boża dane mi było spędzić trzy dni w sanktuarium w Dębowcu podczas głównego odpustu ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Była to dla mnie  okazja do spotkania z całą wspólnotą Saletyńskiej  Szkoły Nowej Ewangelizacji, ale również mojego osobistego spotkania z Bogiem na rozmyślaniu i modlitwie. (…)

Co mówi Maryja z La Salette o … RELACJACH?

Podczas jednej z medytacji mój wzrok powędrował na witraże w prezbiterium bazyliki. Koło mnie przystanął znajomy ksiądz. „Spójrz – powiedziałam – przez ten obraz, który przedstawia Maryję, gdy płacze, Matka Boża zaprasza mnie do relacji z sobą samą. Przez ten drugi, na którym rozmawia z dziećmi – do relacji z drugim człowiekiem – a poprzez trzeci, na którym wznosi się do nieba – do budowania więzi z Bogiem”. Na to odparł: „No tak… Ale jak to zrobić?”

 

Zapraszamy do lektury najnowszego Posłańca i modlitewnej refleksji Lidii Miś-Nowak –  „La Salette – PMB Saletyńskiej”  – temat przewodni numeru: Relacje w budowie

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA