poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-1, Aktualności

Co to LĘK?

Już w połowie stycznia ukaże się nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej (2019/1) – Miłość usuwa lęk. A w nim:

Co to jest lęk?

Wywiad z Ewą Pohorecką, dyrektorem Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie, o podstawowych pojęciach związanych z zagadnieniem lęku

Wszelkie lęki, które rodzą się w późniejszych latach, u podstawy mają lęk przed odrzuceniem, brakiem miłości, akceptacji, poczucia przynależności czy bezpieczeństwa. Człowiek nie może sam sobie zaspokoić tych potrzeb.

Innymi słowy lęk jest w naszej głowie. Nie jest związany z jakąś realną, konkretną sytuacją, tylko z pewnymi emocjami lub stanami. Lęk może się objawiać na różne sposoby, na przykład poprzez pocenie się, drżenie rąk, suchość w ustach lub wiele innych reakcji. Cały czas zakorzeniony jest w naszej głowie.
Strach z kolei jest reakcją adaptacyjną na konkretną sytuację. Jest bardzo ważną informacją dla człowieka. Często intuicyjnie odczuwamy, że coś nam może zagrażać, a wtedy naturalną reakcją jest strach. Ogromnym problemem jest, jeśli ktoś nie przeżywa strachu, gdyż może stwarzać zagrożenie dla siebie lub innych, bo nie docenia ryzyka sytuacji.

fot. https://pixabay.com

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 2, 1-11), II Niedziela zwykła, 20 stycznia 2019

Kto kogo szuka?

Pierwszym znakiem jaki Jezus uczynił był ten związany z radością, pozwolił się ludziom cieszyć. Wino jest w tej Ewangelii symbolem radości. Zanim Jezus uczynił inne cuda, pomnożył radość. Z resztą w wielu miejscach Ewangelii znajdziemy fragmenty, które opowiadają o radości będącej efektem doświadczenia jakiegoś dobra ze strony Jezusa. A gdzie się podziała nasza radość? Nie dostrzegamy dobroci Boga czy już nam spowszedniała?

ks. Marcin Sitek MS
(prefekt WSD Misjonarzy Saletynów)

"

A F O R Y Z M

„Tym, którzy pozostają w związkach małżeńskich, nie mówię ja, ale i Pan: niechaj żona nie odchodzi od męża; a jeżeli od niego odejdzie, niech nie wstępuje ponownie w związek małżeński, lecz niech pogodzi się z mężem; tak i mężczyzna niech nie odrzuca swej żony.”

(Św. Paweł)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

5 dni temu

"Była godzina 7:30 czasu nowojorskiego. W biurze było może 20 osób. Panowała idealna cisza. O 8:46 tę ciszę zakłócił niesamowity hałas, a potem huk. – To było jak „betonowy sztorm” – opowiada pani Leokadia. – Wybuch betonu z potężną, syczącą masą powietrza. Wieża odchyliła się w stronę południową. Im wyżej, tym odchylenie było większe."

O ocalonej z zamachu na World Trade Center w 2001 roku, w nowym numerze Posłańca, pisze Jaromir Kwiatkowski w artykule "Aby pozbyć się lęku, trzeba zaufać Jezusowi"
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

1 tydzień temu

Zaprenumeruj POSŁAŃCA!
Polecam, Sylwia Rudnicka, nowicjuszka SNDS

Dziś wysyłamy nowy numer + plus numer specjalny "Łzy Maryi"👍👍👍
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA