poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-2, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Czekać znaczy kochać

Piątek, 4 marca 2016

Komentarz do Ewangelii: (J 15,9-17)

Czy jesteśmy gotowi na przyjście Pana? Jeśli rozumiemy je jako paruzję – powtórne i ostateczne przyjście Chrystusa lub jako koniec naszego indywidualnego życia – to zapewne nikt nie odważy się powiedzieć, że jest gotowy. Pochłonięci sprawami codzienności raczej odsuwamy od siebie rzeczy ostateczne.

A może chodzi też o inną gotowość: np. gotowość na przyjście Pana Boga w drugim człowieku. Tak zwyczajnie: gość w dom – Bóg w dom. Czy nie zatrzaskujemy się na spotkanie, nie odgradzamy od problemów, od cudzego brzemienia?

Dlaczego Pan Jezus zachęca nas do czujności? Bo gdy jesteśmy czujni, to jesteśmy gotowi na zmiany, na doskonalenie, na rozwój. Jesteśmy wtedy prawdziwie wolni. Najbardziej ciążą nam własne przyzwyczajenia, przywiązania, schematy. Czujemy się z nimi bezpiecznie, ale stajemy się od nich zależni.

I jeszcze jedno. Przypomnijmy sobie ludzi, którzy nie mają na kogo czekać. Są najczęściej bardzo samotni. Nieszczęśliwi. A czekanie to miłość. Zatem „czekajcie”  znaczy „kochajcie”.

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
Przemysław Babiarz – aktor, dziennikarz, komentator sportowy
————————————————————

Przemysław Babiarz Przemysław Babiarz
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA