poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-1, Aktualności, Wydarzenia

Kawa Zakonna

Życie to sztuka ciągłego dokonywania wyborów.

KAWA ZAKONNA wydaje się być jednym z bardziej przemyślanych.

W Dniu Życia Konsekrowanego Kościół zachęca do rożnych form wsparcia zakonów klauzurowych, a w kościołach odbywają się zbiórki na działalność takich wspólnot. Z ciekawą inicjatywą wsparcia wyszło Forum Współpracy Międzyzakonnej, zrzeszającego wszystkie zgromadzenia. Dzięki ich inicjatywie i współpracy z dystrybutorem dobrej kawy powstał projekt „Kawa zakonna”. Kupując w sklepie kawa-zakonna.pl wspierasz finansowo zgromadzenia sióstr klauzurowych.

Z każdego kilograma takiej kawy jedna złotówka zostaje przekazana dla sióstr klauzurowych.

Szczegóły dotyczące wsparcia zakonów klauzurowych i samego projektu można znaleźć na stronie internetowej kawa- zakonna.pl


Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA