poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Po prostu Łaska…

Poniedziałek, 22 lutego 2016

Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Komentarz do Ewangelii: (Mt 16,13-19)

I to jest dopiero fragment, który uczy pokory. Wobec siebie, wobec swojej słabości i niezbyt otwartego serca i umysłu. I uczy też pokory wobec tych, którzy mają nieco więcej łaski, rozumu. Którzy rozumieją, widzą i słyszą więcej. Zarówno o sobie samych, o świecie wokół nas, jak i przede wszystkim o Panu Bogu.

swPiotrBo jeśli nawet spotkalibyśmy Pana Jezusa, twarzą w twarz, na ulicy, w metrze czy na spotkaniu towarzyskim, to pewnie byłoby tak, jak z „ludźmi” z Ewangelii. W najlepszym razie uważalibyśmy Go za mądrego człowieka, jakiegoś wizjonera, idealistę. Może nawet byłoby gorzej: ot, jakiś dziwak, co to świat chce zmieniać po swojemu…  Czy ktoś rozpoznałby w Nim Syna Boga Żywego? Zresztą trudno się i dziwić: nie każdemu dane jest wiedzieć i widzieć. To po prostu Łaska…

I tym bardziej właśnie warto docenić i słuchać tych, którzy łaskę otrzymali. „Błogosławionych”! Powołanych, którym prawda o Jezusie została objawiona. I którzy po prostu trwają. Głoszą, mówią, nawołują.

Jakże często przedstawiciele Kościoła są ośmieszani, jakże często sami (świadomie lub nie) patrzymy na kapłanów, z jakąś nonszalancją i pobłażliwością. Nie mówiąc, że coraz częściej nawet papież krytykowany jest z przedziwnych nieraz, bo katolickich, stron…

A to właśnie on: zastępca Św. Piotra na ziemi. Powołany. W łasce. On dzierży te klucze, otrzymane przez Św. Piotra dwa tysiące lat temu. „Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie” – i dzieje się to nadal. Kościół trwa, my jesteśmy Jego częścią. Ufajmy. W pokorze i nadziei.

 

WielkiPost_zPoslancem_2016————————————————————
Agata Puścikowska – dziennikarka, Gość Niedzielny
————————————————————

Agata Puścikowska Agata Puścikowska
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA