poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Lewi

Sobota, 13 lutego 2016

Komentarz do Ewangelii: (Łk 5,27-32)

Lewi – celnik znienawidzony przez Żydów, na którym ciążyły różne przestępstwa i grzechy. Co myślał o sobie? Co czuł, gdy dopuszczał się kolejnych przestępstw? Może to, że skoro jest już takim zgorszeniem i tak znienawidzonym przez ludzi, których wykorzystywał i oszukiwał, to nie ma dla niego już innej drogi, jak tylko „ciągnąć to dalej”, by przeżyć….

Caravaggio, Powołanie świętego Mateusza (1599–1600). Olej na płótnie, 322×340 cm. Kaplica Contarellich, San Luigi dei Francesi, Rzym © Scala / Art Resource

A ja, co czuję, gdy zgrzeszę?  Myślę, że jestem beznadziejna, bo znowu upadłam, bo znowu sądziłam, bo znowu wpadałam w gniew. I słyszę ten głos, który mi mówi: „nic z ciebie już nie będzie… na nic twoje starania...” Ale czy ja w to wierzę? Czy mogę wierzyć demonowi, którego celem jest zniszczyć człowieka i oskarżać go przed Bogiem? Siedem razy upadasz – to siedem razy wstawaj…. i nie poddawaj się!!! 

Lewi, po ludzku, nie zasługiwał na nic dobrego, ale to jego zawołał Jezus. Bo Jezus przyszedł zbawiać to, co zginęło… Nie chciał wzywać do pokuty sprawiedliwych, ale grzeszników. Chciał być lekarzem dla wszystkich, szczególnie jednak dla tych, którzy najbardziej go potrzebowali – dla grzeszników. Bo Bóg kocha grzesznika, nie grzech, ale grzesznika, któremu okazuje litość i pochyla się nad nim…

Lewi został uzdrowiony przez Chrystusa i stał się Jego uczniem, ale nie poprzestał na tym. Chciał podzielić się tym doświadczeniem ze swoimi znajomymi, chciał im pokazać „jak dobry i słodki jest Pan”, dlatego zaprosił swoich znajomych i wszystkich innych grzeszników i wyprawił ucztę. Faryzeusze, którzy gorszyli się, że Jezus jada z celnikami, odebrali lekcję miłosierdzia, ale uczniowie Jezusa mogli doświadczyć miejsca, w którym w przyszłości będzie im dane działać, głosząc Ewangelię…bo „zdrowi nie potrzebują lekarza, ale źle się mający”.

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
Beata Polak – perkusistka, zespoły: 2Tm2,3, Armia, Acid Drinkers, Arka Noego, Houk, producent muzyczny
————————————————————

Wykorzystano zdjęcie Autorki zamieszczone na www.today.pl

Beata Polak Beata Polak
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA