poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-2, Aktualności

NA WOJNIE …

nie ma niewierzących (część 2)

Wiele osób z niecierpliwością czeka na ciąg dalszy wywiadu z Agnieszką Pasko, dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku, podporucznik Wojska Polskiego, weteranem 9. i 10. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, którego fragment publikujemy poniżej.

Co wtedy dzieje się z wiarą?
„Wtedy wiara chyba łączy. To nie chodzi o wyznanie – tam spotykają się ludzie różnych wyznań i różnych poglądów na świat. Myślę, że taki moment łączy wszystkich. Taka cisza, szacunek do najwyższej ofiary.Wiara to nie liczba przeklęczanych w kościele godzin. Wiarę odzwierciedla szacunek do zmarłych, także do poległego wroga. Szacunek do tego, który zginął z naszej ręki. My nie pastwimy się nad ofiarami, staramy się zachować z godnością.To jest kwestia tego, co człowiekowi wpojono, czego go nauczono – zmarłym należy oddać cześć. To wszystko się wynosi z dekalogu, z tego, czego człowiek uczy się od dziecka.
Wiara uczy nas szacunku do wszystkiego. Daje nam poczucie stabilności. Sprawia, że potrafimy sobie poradzić w ciężkich sytuacjach, że mamy gdzie pójść i komu się wypłakać, porozmawiać z kimś. Mnie wiara chrześcijańska kojarzy się z rozwojem cywilizacji. Nie chcę, żeby to brzmiało górnolotnie, ale to rzeczywiście daje jakieś podwaliny naszej kultury.”

 

 

Marcowy numer Posłańca MBS „La Salette” poświęcony pytaniu „Jak się spowiadać?” już w drodze!

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 13, 31-33a. 34-35), V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019

Przykazanie miłości

W tekście św. Jan gdy mówi o miłości używa słowa „Agape”. To słowo opisuje miłość, która nie jest spontaniczna i łatwa. Jest bardziej bożym darem, niż wypracowaną sprawnością człowieka. W czasie
chrztu ta zdolność do miłości „agape” została nam dana. Ta zdolność jest nam dawana także za każdym razem kiedy wchodzimy w głęboką relację z Bogiem, która określa nas jako „Dzieci Boże”. Po ludzku tak jak apostołowie i my jesteśmy niezdolni to zrealizowania przykazania miłości „agape”, ale „przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas” (2 Kor 4,7).”
ks. Marcin Sitek MS
(student UPS w Rzymie)

"

A F O R Y Z M

„Nieskończona miłość Boga do nas stała się widzialna w Jezusie Chrystusie. Poprzez rany ciała objawia się tajemnicza miłość jego serca, ujawnia się wielka tajemnica miłości, ukazuje się miłosierdzie naszego Boga.”

(Św. Bernard)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

5 dni temu

Czy pamiętacie, że w każdym numerze Posłańca jest krzyżówka z nagrodami?
Dzisiaj, w święto św. Andrzeja Boboli, warto dodać, że nagrodami za poprawne odgadnięcie hasła będą książki o tym Patronie Polski!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA