poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-3, Aktualności

NAMIOT, OAZA, ŚWIĄTYNIA

„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt. To prawda niepotrzebna wcale mi.
Gdy nie po drodze będzie razem iść. Uniosę Twój zapach snu.
Rysunek ust, barwę słów. Niedokończony, jasny portret Twój.”
Janusz Kofta

rys_2016_3-001Dziś pierwszy dzień wiosny, także dziś pierwsza rocznica odejścia mojej mamy do Pana. Co to była za kobieta…
Za życiem tej zwykłej kobiety kryło się życie niezwykłe. Żyła ubogo, prosto, zwyczajnie… Mówi dziś świat, Że kochać drugiego na całe życie, to skansen; że rodzić dzieci to „taliban”. Ona trwała w przysiędze małżeńskiej 54 lata.

Urodziła nas siedmioro. Myślała i żyła ewangelicznie. Była gotowa oddać własne życie… Chorowała na ciężką chorobę, kiedy okazało się, że jest w ciąży lekarze namawiali… Ona stanowczo odmówiła aborcji… Stefan to mój najmłodszy brat. Zadziwiała nas miłością bezinteresowną…, nigdy nic dla siebie…, zawsze dla nas i o nas… Kiedy w ostatnich miesiącach pytałem, co mamie potrzeba, odpowiadała: tylko jednego…, odejść już stąd. Widziałem, że jej życie się dopełnia. Żyła już w pragnieniu nieba. Nie miała wielkiej formacji wiary, ale miałem wrażenie, że Bóg dał jej wewnętrzne objawienie…
Jezus niósł ją przez całe życie, a rok temu wziął ją w swoje ramiona i poprowadził ze Sobą w ogrody raju – uczynił tak, jak to czyni Oblubieniec ze swoją oblubienicą. W osobie mamy – najważniejszej kobiety mojego życia – chciałem uchwycić część prawdy o kobiecie.

Na koniec przytoczę osobliwe świadectwo o kobiecie, które pozostawiła zmarła pisarka i dziennikarka włoska Oriana Fallaci, na pytanie, co jest dla niej symbolem kobiecego piękna, odpowiedziała: nie myślę o Wenus z Milo czy Sofii Loren. Myślę o kobiecie ciężarnej. Jest coś potężnego, triumfującego, niezrównanie pięknego w kobiecie, która nosi w sobie inne życie.
Przysłowie żydowskie naucza, że „kiedy kobieta nosi w swym łonie dziecię, jej ciało jest jak namiot, gdy na pustyni wieje gorący wiatr, jest jak oaza dla spragnionego, jak świątynia dla pragnącego modlitwy”.

Kochani Czytelnicy, z wielką radością oddajemy w Wasze ręce kolejne wydanie „Posłańca”. Myślę, że wniesie ono dużo radości w Wasze życie. Bo kiedy pojawia się kobieta, tam wszystko staje się zjawiskowe. Bo życie jest jak kobieta – jest piękne!

okladka_2016_3

 

ks. Bohdan Dutko MS ks. Bohdan Dutko MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA