poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Kamienie węgielne i obumarłe ziarna

Piątek, 26 lutego 2016

Komentarz do Ewangelii: (Mt 21,33-43.45-46)

Kamień, który odrzucili budujący, stał się kamieniem węgielnym. Ziarno musi obumrzeć, aby wydało owoc. Dlaczego tak? Po co to odrzucenie i umieranie? Nie mogłoby być prościej i łatwiej? Widocznie nie. To jedna z najbardziej fundamentalnych zasad działających w świecie. Wszystko, co ma wartość kosztuje. Nie szanujemy sobie tego, co przychodzi bez wysiłku. Niecierpliwym dzieciom często mówię: dłuższe czekanie – lepsze śniadanie. Na Kasprowy Wierch można wjechać kolejką linową albo wejść na nogach. Efekt niby ten sam, ale wartość i satysfakcja tego drugiego nieporównywalna.

Legendarny gitarzysta, Al Di Meola, powiedział kiedyś: prawdziwa sztuka rodzi się w bólu. To garść banalnych przykładów funkcjonowania tej reguły. Jezus to już przykład najbardziej niebanalny z niebanalnych. Odrzucony, umarły i wrzucony do ziemi grobu. Boskie ziarno. Kamień węgielny naszego życia. Czy Bóg nie mógł tego zrobić inaczej? Bezkrwawo i po cichu? Mógł. Ale kto wtedy uwierzyłby Mu, że kocha nas do szaleństwa? Czy istnieje lepszy sposób by przekonać kogoś do swojej miłości niż oddać za niego życie? Nie istnieje.

Właśnie, dlatego są kamienie węgielne i obumarłe ziarna. Właśnie, dlatego są krew, pot i łzy. Jest jakaś niepojęta tajemnica ukryta w zmaganiu się z ciosami losu. Znajomy zakonnik powiedział mi kiedyś: jak jest trudno, to znaczy, że jest po Bożemu. Czyli tak jak ma być. 

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
Adam Szewczyk – mąż Magdy Anioł, muzyk, autor tekstów, pisze w „Gościu Niedzielnym”
————————————————————

 

Adam Szewczyk Adam Szewczyk
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA