poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2019-2, Aktualności

Odmowa rozgrzeszenia

„Czy ktoś taki jak ja, może otrzymać rozgrzeszenie?” – tego typu lęki i pytania nie są dziś rzadkością u osób przystępujących do sakramentu pokuty. Każdy wierny ma prawo do otrzymania rozgrzeszenia, jeśli szczerze go pragnie oraz chce się pojednać z Bogiem i Kościołem, czyli jest odpowiednio dysponowany. Żaden spowiednik nie może kierować się własnymi regułami czy upodobaniami, ale winien stosować się do nauczania Kościoła i norm wydanych przez kompetentną władzę (por. kan. 978 §2 KPK).

(…)

Chcę przypomnieć słowa wypowiedziane przez papieża Franciszka, że Pan Bóg nigdy nie męczy się przebaczeniem. Bóg jest zawsze gotów odpuścić wszystkie grzechy, gdy tylko istnieje ze strony człowieka prawdziwy żal za czyny i wola poprawy.

 

To fragment artykułu ks. Jana Kijka MS, asystenta prowincjalnego Księży Misjonarzy Saletynów o odmowie rozgrzeszenia. Wbrew obawom wielu osób, nie są to częste sytuacje.

 

Więcej w marcowym numerze Posłańca MBS „La Salette” poświęcony pytaniu „Jak się spowiadać?”. Zachęcamy do lektury!

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 13, 31-33a. 34-35), V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019

Przykazanie miłości

W tekście św. Jan gdy mówi o miłości używa słowa „Agape”. To słowo opisuje miłość, która nie jest spontaniczna i łatwa. Jest bardziej bożym darem, niż wypracowaną sprawnością człowieka. W czasie
chrztu ta zdolność do miłości „agape” została nam dana. Ta zdolność jest nam dawana także za każdym razem kiedy wchodzimy w głęboką relację z Bogiem, która określa nas jako „Dzieci Boże”. Po ludzku tak jak apostołowie i my jesteśmy niezdolni to zrealizowania przykazania miłości „agape”, ale „przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas” (2 Kor 4,7).”
ks. Marcin Sitek MS
(student UPS w Rzymie)

"

A F O R Y Z M

„Nieskończona miłość Boga do nas stała się widzialna w Jezusie Chrystusie. Poprzez rany ciała objawia się tajemnicza miłość jego serca, ujawnia się wielka tajemnica miłości, ukazuje się miłosierdzie naszego Boga.”

(Św. Bernard)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

5 dni temu

Czy pamiętacie, że w każdym numerze Posłańca jest krzyżówka z nagrodami?
Dzisiaj, w święto św. Andrzeja Boboli, warto dodać, że nagrodami za poprawne odgadnięcie hasła będą książki o tym Patronie Polski!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA