poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Chrystusowa poprzeczka

Piątek, 19 lutego 2016

Komentarz do Ewangelii: (Mt 5,20-26)

Chrystus stawia nam poprzeczkę bardzo wysoko. Nie wymaga jedynie przestrzegania litery prawa, ale przede wszystkim jego ducha. Nie wystarczy „nie zabijać” fizycznie, ale nie należy „zabijać” złym słowem i gniewem. Na nic wykształcenie i znajomość teorii sprawiedliwości, na nic najpiękniejsze dary składane Bogu, jeśli w sercu nosimy urazę do bliźniego i nie postępujemy sprawiedliwie. Najpierw powinniśmy się z nim pojednać, a dopiero potem przystępować do ołtarza.

Ten fragment Ewangelii jest rozprawą Chrystusa z mechanizmami ludzkiej pychy, która tak często karze nam wskazywać „bezbożników” wokół siebie. Pan Jezus daje nam kategorię sprawiedliwości, jako ważne narzędzie do walki z własną pychą. 

Sprawiedliwość polega na „zwróceniu ostatniego grosza”. Czasami błędnie ją odrzucamy, tłumacząc to mocą miłosierdzia. A przecież nie ma miłosierdzia bez sprawiedliwości. Jego otrzymanie wymaga od nas wysiłku i spłacenia wszystkich naszych długów. Jeśli spłacimy je wobec bliźnich, to spłacimy je także wobec Boga. 

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
Piotr Pałka – założył portal Fronda.pl, obecnie redaktor naczelny portalu Rebelya.pl
————————————————————

Piotr Pałka Piotr Pałka
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA