poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
Aktualności, Hot news

Powołanie mężczyzny

Jest wiele obrazów męskości. Zdefiniowałem ją już poprzez sprawności, które powinien mieć w sobie facet. A dziś chcę opowiedzieć o niej na poziomie ewangelicznym. O tym, co leży u źródła prawdziwej męskości. Do czego facet jest powołany.

Miłość wzajemna

Zanim odkryłem przykazanie miłości wzajemnej, byłem perfekcjonistą, czyli jeżeli coś robiłem, to wszystko ode mnie zależało i potrafiłem osiągnąć sukces. Byłem chyba sprawnym perfekcjonistą, bo prowadziłem bardzo prężnie działający ośrodek duszpasterski w Krakowie, ale wszystko było tak, że miałem to pod kontrolą. Polegało to na tym, że ja ludzi kochałem, ja im coś dawałem, a oni nic nie musieli mi dawać. Nie chciałem tego, więc byłem od nich niezależny. Czułem, że mam swoje życie pod kontrolą.

(…)

Drugi policzek

Wyobraźmy sobie, że matka beznadziejnie krzyczy na swoje dziecko. Oczywiście dziecko też może krzyczeć, może uciec. Może jednak być tak, że mama krzyczy beznadziejnie, a dziecko podchodzi i mówi: „Czemu na mnie krzyczysz? Przecież ja pamiętam, że mnie kochasz”. Drugi policzek polega na tym, że ktoś zacietrzewił się w złu, uderza we mnie, a ja nie koncentruję się na jego złości, tylko wierzę, że on ma dobro i uderzam w jego dobro.

(…)

Facet oddaje życie za przyjaciół

I wreszcie trzecia ewangeliczna cecha, która wyraża się w tym, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje życie za swoich przyjaciół (J 15,13). Chodzi to, że żeby oddać życie za przyjaciół, trzeba mieć przyjaciół. Proste. Trzeba mieć w ogóle przyjaciół. Trzeba zbudować takie relacje, które mają charakter przyjacielski, a dopiero na drugim planie jest oddawanie życia.

(…)

ks. Jacek WIOSNA Stryczek -> Czytaj całość  (Wpis ukazał się pierwotnie na wogole.pl »)

 

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 13, 31-33a. 34-35), V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019

Przykazanie miłości

W tekście św. Jan gdy mówi o miłości używa słowa „Agape”. To słowo opisuje miłość, która nie jest spontaniczna i łatwa. Jest bardziej bożym darem, niż wypracowaną sprawnością człowieka. W czasie
chrztu ta zdolność do miłości „agape” została nam dana. Ta zdolność jest nam dawana także za każdym razem kiedy wchodzimy w głęboką relację z Bogiem, która określa nas jako „Dzieci Boże”. Po ludzku tak jak apostołowie i my jesteśmy niezdolni to zrealizowania przykazania miłości „agape”, ale „przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas” (2 Kor 4,7).”
ks. Marcin Sitek MS
(student UPS w Rzymie)

"

A F O R Y Z M

„Nieskończona miłość Boga do nas stała się widzialna w Jezusie Chrystusie. Poprzez rany ciała objawia się tajemnicza miłość jego serca, ujawnia się wielka tajemnica miłości, ukazuje się miłosierdzie naszego Boga.”

(Św. Bernard)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

5 dni temu

Czy pamiętacie, że w każdym numerze Posłańca jest krzyżówka z nagrodami?
Dzisiaj, w święto św. Andrzeja Boboli, warto dodać, że nagrodami za poprawne odgadnięcie hasła będą książki o tym Patronie Polski!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA