poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2018-6, Aktualności

PYTAKI

PYTAKI to zyskująca coraz większą popularność gra integracyjna dla całej rodziny. Z autorką gry, Aleksandrą Sulej, w najnowszym numerze Posłańca rozmawia nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Bieniasz. Więcej o grze na www.pytaki.pl

„Nasze dzieci są odrębnymi ludźmi i nie chciałabym kontrolować ich świata, ale myślę, że to, w jaki sposób będą przechodziły przez kolejne etapy do dorosłości, w dużej mierze zależy ode mnie. Słucham też doświadczonych rodziców, którzy mówią, że to, jak będzie wyglądał ten osławiony „bunt nastolatka” zależy od tego pierwszych lat życia człowieka, czy szanujemy jego potrzeby i uczucia, czy jesteśmy wsparciem i dajemy poczucie bezpieczeństwa. „Pytaki” stwarzają przestrzeń, w której dzieci mówią, co jest dla nich trudne, co jest piękne, i wiedzą, że mnie to obchodzi.”

Rodzina Państwa Sulejów – foto. Redakcja LaSalette

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Mk 13, 24-32), XXXIII Niedziela Zwykła, 18-11-2018

Co się skończy, a co zostanie

Gdy świat widzialny rozpadnie się na kawałki, a kurz i emocje już opadną, zobaczysz samego siebie ze skarbami, które zgromadziłeś w niebie. Tymi skarbami będzie słowo Boże, które udało ci się wcielić w życie. Słowo przebaczenia i służby. Słowo, które wcielając się w twoje życie przynosiło Chrystusa temu światu. Ono przetrwa i nie przeminie. Będzie twoim obrońcom lub oskarżycielem.

diakon Paweł Baran MS
(Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Saletynów w Krakowie)

ROZWAŻANIE SŁÓW EWANGELII

A F O R Y Z M

„Jesteśmy podobni do pielgrzymów, których nie męczy wędrówka przez pustynię, ponieważ ich serca zamieszkały już w Świętym Mieście.”

(Antoine de Saint-Exupéry)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

3 dni temu

Już od najbliższej niedzieli w saletyńskich parafiach oraz w prenumeracie dostępny kolejny numer Posłańca! ... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

5 dni temu

"Dziś Kościół w Irlandii pokutuje za czasy, w których uciskał naród swoją władzą. Ludzie odchodzą nie tylko ze względu na pedofilię, ale też z powodu nadmiernego używania władzy. W latach 60., czy nawet jeszcze 70. Kościół irlandzki był bardzo wymagający i surowy w stosunku do swoich wiernych. To był Kościół władzy, siły, a nawet przemocy, i oczywiście grzechu ludzi Kościoła: biskupów, kapłanów. To może nas i dziwić i przerażać, ale taka była rzeczywistość..."

O trudnej pielgrzymce papieża Franciszka do Irlandii i o różnicach miedzy Kościołem w Polsce i w Irlandii, z ks. Andrzejem Sroką, wieloletnim duszpasterzem w Limerick rozmawia Iwona Kosztyła - już niebawem w nowym numerze Posłańca!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA