poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2018-6, Aktualności

PYTAKI

PYTAKI to zyskująca coraz większą popularność gra integracyjna dla całej rodziny. Z autorką gry, Aleksandrą Sulej, w najnowszym numerze Posłańca rozmawia nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Bieniasz. Więcej o grze na www.pytaki.pl

„Nasze dzieci są odrębnymi ludźmi i nie chciałabym kontrolować ich świata, ale myślę, że to, w jaki sposób będą przechodziły przez kolejne etapy do dorosłości, w dużej mierze zależy ode mnie. Słucham też doświadczonych rodziców, którzy mówią, że to, jak będzie wyglądał ten osławiony „bunt nastolatka” zależy od tego pierwszych lat życia człowieka, czy szanujemy jego potrzeby i uczucia, czy jesteśmy wsparciem i dajemy poczucie bezpieczeństwa. „Pytaki” stwarzają przestrzeń, w której dzieci mówią, co jest dla nich trudne, co jest piękne, i wiedzą, że mnie to obchodzi.”

Rodzina Państwa Sulejów – foto. Redakcja LaSalette

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA