poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2018-6, Aktualności

PYTAKI

PYTAKI to zyskująca coraz większą popularność gra integracyjna dla całej rodziny. Z autorką gry, Aleksandrą Sulej, w najnowszym numerze Posłańca rozmawia nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Bieniasz. Więcej o grze na www.pytaki.pl

„Nasze dzieci są odrębnymi ludźmi i nie chciałabym kontrolować ich świata, ale myślę, że to, w jaki sposób będą przechodziły przez kolejne etapy do dorosłości, w dużej mierze zależy ode mnie. Słucham też doświadczonych rodziców, którzy mówią, że to, jak będzie wyglądał ten osławiony „bunt nastolatka” zależy od tego pierwszych lat życia człowieka, czy szanujemy jego potrzeby i uczucia, czy jesteśmy wsparciem i dajemy poczucie bezpieczeństwa. „Pytaki” stwarzają przestrzeń, w której dzieci mówią, co jest dla nich trudne, co jest piękne, i wiedzą, że mnie to obchodzi.”

Rodzina Państwa Sulejów – foto. Redakcja LaSalette

 

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 2, 1-11), II Niedziela zwykła, 20 stycznia 2019

Kto kogo szuka?

Pierwszym znakiem jaki Jezus uczynił był ten związany z radością, pozwolił się ludziom cieszyć. Wino jest w tej Ewangelii symbolem radości. Zanim Jezus uczynił inne cuda, pomnożył radość. Z resztą w wielu miejscach Ewangelii znajdziemy fragmenty, które opowiadają o radości będącej efektem doświadczenia jakiegoś dobra ze strony Jezusa. A gdzie się podziała nasza radość? Nie dostrzegamy dobroci Boga czy już nam spowszedniała?

ks. Marcin Sitek MS
(prefekt WSD Misjonarzy Saletynów)

"

A F O R Y Z M

„Tym, którzy pozostają w związkach małżeńskich, nie mówię ja, ale i Pan: niechaj żona nie odchodzi od męża; a jeżeli od niego odejdzie, niech nie wstępuje ponownie w związek małżeński, lecz niech pogodzi się z mężem; tak i mężczyzna niech nie odrzuca swej żony.”

(Św. Paweł)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

5 dni temu

"Była godzina 7:30 czasu nowojorskiego. W biurze było może 20 osób. Panowała idealna cisza. O 8:46 tę ciszę zakłócił niesamowity hałas, a potem huk. – To było jak „betonowy sztorm” – opowiada pani Leokadia. – Wybuch betonu z potężną, syczącą masą powietrza. Wieża odchyliła się w stronę południową. Im wyżej, tym odchylenie było większe."

O ocalonej z zamachu na World Trade Center w 2001 roku, w nowym numerze Posłańca, pisze Jaromir Kwiatkowski w artykule "Aby pozbyć się lęku, trzeba zaufać Jezusowi"
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

1 tydzień temu

Zaprenumeruj POSŁAŃCA!
Polecam, Sylwia Rudnicka, nowicjuszka SNDS

Dziś wysyłamy nowy numer + plus numer specjalny "Łzy Maryi"👍👍👍
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA