poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2017-6, Aktualności, Rozważania adwentowe

Radość Jezusa

5 grudnia 2017, wtorek – I tydzień Adwentu


„Jezus rozradował się w duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko ojciec; ani kim jest ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić». Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli»” (Łk 10, 21-24).

 

Radość Jezusa

Co jest powodem radości dla Jezusa w dzisiejszej Ewangelii? – fakt, że Ojciec „objawił te rzeczy” prostaczkom a nie mądrym tego świata. A o jakie „rzeczy” chodzi?

Ten fragment Ewangelii wg. św. Łukasza rozważamy w pewnej sekwencji zdarzeń. Krótką modlitwę uwielbienia wypowiada Jezus po tym, jak siedemdziesięciu dwóch uczniów wróciło z misji głoszenia Królestwa Bożego i bardzo uradowani opowiadają Jezusowi, że „nawet złe duchy” im się poddawały „przez wzgląd na Twoje imię”. Jezus cieszy się, że zaczynają oni wierzyć w skuteczność i moc Jego osoby. Tę kiełkującą w nich wiarę odbiera jako dar Ojca i wielbi Go za to, że objawia się ludziom o postawie małych dzieci (prostaczkom). Jezus zwraca uwagę swoim uczniom, że powinni się cieszyć z daru widzenia i słyszenia jaki dane im było otrzymać. Więc „rzeczą”, o której mówi Chrystus jest Jego Bóstwo. 

Słowa dzisiejszej Dobrej Nowiny są  dla nas wezwaniem po pierwsze do tego, by w wierze stawać się prostaczkiem (małym dzieckiem). Są one również zachętą, aby prosić o dar widzenia Jezusa w Eucharystycznym Chlebie i Winie i o dar słuchania Go w Objawionym Słowie. I na koniec, dobrze byłoby postawić sobie pytania o to, czy modlę się również modlitwą uwielbienia i czy potrafię się cieszyć z duchowych darów u siebie i u innych.

 

—————————————————————–

ks. Witold Kuman MS – przełożony wspólnoty w Liechtenstein,

—————————————————————–

 

ks. Witold Kuman MS ks. Witold Kuman MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Mk 10, 17-27), XXVIII Niedziela Zwykła, 14-10-2018

Ubóstwo, które jest bogactwem

W perykopie poprzedzającej nasz dzisiejszy fragment (Mk 10,13-16) ukazuje uczniom nic niemające dziecko, jako gotowe do przyjęcia królestwa Bożego. Co więcej ogłasza uczniom że, jeśli nie staną się jak dzieci, nie będą mogli się tam znaleźć. Teraz okazuje się, że bogacz, który wydaje się, że ma wszystko nie jest w stanie wejść do królestwa Bożego. Nie jest nawet w stanie wyruszyć za Jezusem w drogę do swojej ziemi obiecanej. Ten, kto nic nie ma ma wszystko. Ten kto ma wszystko nic nie ma.

ks. Marcin Ciunel MS
(rektor WSD Misjonarzy Saletynów)

ROZWAŻANIE SŁÓW EWANGELII

A F O R Y Z M

„Słusznie nazwałbyś szczęśliwym tego, kto nie posiada wiele.”

(Horacy)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

4 dni temu

Uwaga! Dzień jest tak piękny, że postanowiliśmy rozdać 3 zestawy Posłańca: Wspólnota + Łzy Maryi. Wystarczy w komentarzu w jednym zdaniu ZAPROSIĆ DO SWOJEJ WSPÓLNOTY. Dla tych, którzy myślą, że nie są w żadnej, mała podpowiedź - nie myślcie utartymi schematami! Czasopisma wyślemy po weekendzie za najciekawsze odpowiedzi! ... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

6 dni temu

Pierwsza zapowiedź tematu kolejnego numeru Posłańca znajduje się na okładce wrześniowego wydania. RELACJE - coś o co nieustannie trzeba się troszczyć! Już w następnym numerze. ... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA