poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-5, Z Życia Kościoła

ROZRYWANY NA KAWAŁKI

Im bardziej jest rozrywany, tym mocniej żyje. Wszelkie słowa są bezradne wobec tajemnicy Baranka.

rys_2016_5-002Zacznę od ciemnej strony mocy. Przepraszam, niemocy. Pamiętam Mszę św. w kościele św. Jadwigi w Chorzowie. Kościół pękał w szwach. W zakrystii jeden z kapłanów dyskretnie modlił się nad opętaną kobietą. Nikt o tym nie wiedział. Do czasu Podniesienia. Gdy stojący przy ołtarzu celebrans podniósł Hostię i powiedział „To Ciało moje” demon ryknął (ciarki na plecach, gęsia skórka, plus włosy stojące dęba): „On tu jest!!! On was karmi”. Ten ryk wybudził z letargu absolutnie wszystkich. Wreszcie przestali myśleć o Derbach Śląska i o tym, czy „starczy do pierwszego” i skupili uwagę na największym z cudów. Na Bogu, który rozdaje się na kawałki.

Kiedyś w czasie modlitwy we wspólnocie w mojej głowie zakiełkował pewien obraz. Był niezwykły intensywny, wyrazisty. Powracał jak bumerang, rezonował. Bardzo mnie poruszał. Przytaczam go, ufając, że to „odgórna” inspiracja. Na tronie siedział jednoroczny Baranek. Drżał. Był przerażony. Panicznie się bał. Usłyszałem łagodny głos: „Nie bójcie się. Ja bałem się za Was w Ogrójcu”. Ciarki… Zaraz potem przyszła druga „migawka”: obok tronu zaczął płonąć ogień. Potężny, języki ognia lizały niebo. Przez środek ognia szedł Baranek. Szedł i krzyczał: „Bierzcie i jedzcie”.

Trzeci obraz. Tłum podchodził do Baranka i rozrywał na kawałki Jego ciało. I paradoks: im bardziej Baranek był rozrywany…, tym mocniej żył. Im bardziej był raniony, tym intensywniej tętnił życiem.
Ten obraz pracował we mnie. Poruszał do żywego. Otwarłem wówczas Biblię na chybił – trafił i przeczytałem: „Potem oddzielili części przeznaczone na całopalenie, wręczając je grupom utworzonym według rodów, synom ludu, aby je złożono w ofierze dla Pana, jak napisane jest w księdze Mojżesza. Upiekli następnie baranka paschalnego na ogniu” (2 Krn 35). Nie miałem więcej pytań. Bóg oddaje się w nasze ręce. Karmi nas Swym Ciałem. Wszelkie słowa są bezradne wobec tej tajemnicy.

Całość artykułu w najnowszym numerze „LaSalette” (5/2016), w całości poświęcony tematowi „Cud Eucharystyczny”

Marcin Jakimowicz Marcin Jakimowicz
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA