poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2018-6, Aktualności, Myśl Ojców pustyni

SKOŃCZY, ZOSTANIE…?

Niedziela, 18 listopada 2018, XXXIII Tydzień zwykły, Rok B, II


Jezus powiedział do swoich uczniów:
«W owe dni, po wielkim ucisku, „słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą spadać z nieba i moce na niebie” zostaną wstrząśnięte.
Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i „zgromadzi swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi po kraniec nieba”.
A od figowca uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabrzmiewa sokami i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wydarzenia, wiedzcie, że to blisko jest, u drzwi.
Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec».(Mk 13, 24-32)
 

Co się skończy, a co zostanie

Ostatecznie świat przeminie z hukiem. Czy będzie Bogu szkoda tych pięknych gotyckich kościołów, zabytkowych kamienic, odrestaurowanych pałacyków? Czy użali się Bóg nad siedmioma cudami świata? Czy nie zostawi chociaż Jasnej Góry i Bazyliki św. Piotra?

Zdumiewa nas Kościół pierwszych wieków, który ma odwagę wołać marana thaprzyjdź Panie Jezu i niech przeminie ten świat. Za czym tak tęsknili, czego tak pragnęli, że mieli odwagę modlić się w ten sposób? Co miał na myśli św. Paweł, gdy mówił, że woli śmierć, bo jest dla niego zyskiem? Jakiego życia w Chrystusie zasmakowali, że tak radykalnie przewartościowali swoją doczesność?

Żyjemy w czasach ostatecznych już ponad dwa tysiące lat i naszej czujności może przydarzyć się drzemka. Słowo, które dzisiaj słyszymy woła do nas wake upobudź się! Ja wkrótce wrócę, aby wszystko w sobie odnowić. Nie przywiązuj się zbytnio do tego, co masz tutaj. Czy to znaczy, że mam się w ogóle nie cieszyć tym, co mam teraz? Nie! Ja już jestem z tobą, ale to, co najlepsze dopiero przed nami. Tymczasem w tym krótkim życiu walcz o miłość, to znaczy walcz o to, abyś był darem dla drugiego, tak jak Ja stałem się darem dla Ciebie.

Gdy świat widzialny rozpadnie się na kawałki, a kurz i emocje już opadną, zobaczysz samego siebie ze skarbami, które zgromadziłeś w niebie. Tymi skarbami będzie słowo Boże, które udało ci się wcielić w życie. Słowo przebaczenia i służby. Słowo, które wcielając się w twoje życie przynosiło Chrystusa temu światu. Ono przetrwa i nie przeminie. Będzie twoim obrońcą lub oskarżycielem. 

Paweł Baran MS diakon Paweł Baran MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 23, 1-49), Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, 14 kwietnia 2019

Kamienie przepowiadają Dobrą Nowinę

Procesja „palmowa” z Ewangelii nie jest jedynie opisem wydarzenia, ale proroctwem na nasze życie. Oby wraz z lekturami Triduum Paschalnego Jezusa Chrystusa mogła być przez nas uwewnętrzniona, czyli zrozumiana, przyjęta czyli zaakceptowana, a wreszcie głęboko przeżyta. Tylko bowiem wtedy kamienie, jakimi są ludzkie serca, będą zdolne na głos przepowiadać Dobrą Nowinę, która nie kończy się na Krzyżu, ani bez niego nie istnieje, ale ma zwieńczenie w Zmartwychwstaniu i zesłaniu Ducha Świętego ożywiającego nasze umarłe ciała.

Tylko dzięki tej łasce będziemy mogli kochać innych w sposób bezwarunkowy, za darmo tak jak darmowa jest nieograniczona miłość Ojca, który wprawdzie jest w niebie, lecz w sposób widoczny działa na ziemi.

prof. Jan Grosfeld
(ekonomista, politolog i działacz katolicki)

"

A F O R Y Z M

„Jedyna doskonałość jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom. To jest jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy.”

(Andre Agassi)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

"Crux sancta sit mihi lux..."
Drodzy przyjaciele Posłańca! Niech Krzyż święty będzie Wam światłem, mocą, łaską i miłością nie tylko w te święta, ale w każdy dzień, który przybliża nas do wiecznej Paschy!
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA