poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Śmiech ostatnich

Czwartek, 25 lutego 2016

Komentarz do Ewangelii: (Łk 16,19-31)

Ktoś porównał życie na ziemi do mostu przerzuconego nad przepaścią między piekłem a łonem Abrahama. Długość tego mostu to długość naszego życia: kiedy dobiega końca i ten most spada nie sposób wrócić, aby zrobić jakąkolwiek korektę, poprawę lub naprawę tego, czego się dokonało lub nie, idąc mostem-życiem. Życie tu na ziemi jest nam dane raz.

Pan Jezus zaprasza nas tym słowem, aby popatrzeć na „dzisiaj” naszej drogi, na nasze decyzje i czyny z perspektywy końca drogi, z perspektywy życia wiecznego. Bo później płacz nad rozlanym mlekiem nic nie da. Jaki przewodnik jest mi potrzebny? Jest nim miłosierdzie jako treść życia i działania. Czyli korzystanie z miłosierdzia Bożego i kierowanie się miłosierdziem względem bliźnich. To jest gwarancja, że mogę zostać przemieniony z głupca, który cieszy się posiadaniem rzeczy w mędrca, roztropnego zarządcę otrzymanymi dobrami. Śmieje się ten, kto się śmieje ostatni. Radość paschalna jest owocem Ducha Świętego dla nas, ludzi wędrujących drogą wiary. To mądrość i moc Ewangelii nadaje sens życiu, na ziemi, pośród dóbr materialnych, aby w wieczności posiąść prawdziwe Dobro, Boga.

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
ks. Antoni Skałba MS – proboszcz w Olsztynie
————————————————————

 

ks. Antoni Skałba MS ks. Antoni Skałba MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA