poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Syn marnotrawny

Sobota, 27 lutego 2016

Komentarz do Ewangelii: (Łk 15,1-3.11-32)

Czy wiecie, dlaczego rozpadają się małżeństwa?

 – Bo dwie strony miały rację!!

A dlaczego rozpadają się przyjaźnie, towarzystwa, nawet te pobożne???

Zobaczcie, że kiedy spotykamy się przy ognisku, na imieninach u ciotki czy nawet w czasie majowych przyjęć w rodzinie z okazji pierwszej Komunii Świętej, jak bardzo lubimy rozprawiać o tym, który to z tych synów marnotrawnych był lepszy: czy ten młodszy, który wziął cały majątek od tatusia i roztrwonił z nierządnicami, a później opamiętał się i wrócił do Ojca, czy też ten starszy, który całe życie był przy tatusiu, taki pobożny synuś, że miał nawet spodnie powycierane na kolanach od klęczenia jak Budziaszek, a kiedy wrócił do Ojca jego młodszy brat upokorzony i bijący się we własne piersi, to absolutnie nie chciał go przyjąć.

Zawsze jedni z nas trzymają stronę tego młodszego, a drudzy tego starszego i kłótnia jest gotowa. Zapominamy jednak o najważniejszym. Jedynym podmiotem tej przypowieści godnym, aby bez przerwy o Nim rozprawiać i Go naśladować, jest miłosierny Ojciec, który ma nieustannie otwarte ręce, aby przyjąć i przytulić każdego z nas bez względu na to, jakimi jesteśmy poprańcami i grzesznikami.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,

A miłości bym nie miał,

Stałbym się jak miedź brzęcząca

Albo cymbał brzmiący. (1Kor 13,1)

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie, pomysłodawca koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.
————————————————————

Jan Budziaszek Jan Budziaszek
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA