poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-2, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

Tylko Bóg wie

Piątek, 11 marca 2016

Komentarz do Ewangelii: (J 7,1-2.10.25-30)

Skąd jest Bóg? Wydaje się nam, iż to dobrze wiemy. Tyle lat katechezy, może i zaangażowanie w jakiś ruch kościelny lub grupę parafialną? Odprawione rekolekcje, może ignacjańskie lub lecito Divina? Już to mam od lat poukładane, jak książki na półce. Wszystko się zgadza, wszystko gra.

A może jednak nie? Wystarczy, że papież Franciszek wypowie się na jakiś temat, którego wolałbym nie dotykać, wystarczy, że znalazłem się wobec sytuacji, która mnie zaskakuje, wykracza poza dotychczasowe schematy, przerasta, i wtedy moja pewność słabnie. Skąd jest Bóg? Skąd przychodzi i dokąd zmierza? Co ze sobą przynosi, do czego mnie wzywa, o co prosi?

Nauczanie_PanaKrewni poszli do Jerozolimy, bo taki był zwyczaj. Nie interesowali się zbytnio Jezusem, a jeżeli już tak, to w trosce o własne dobro. „Odszedł od zmysłów”, mówili, i chcieli Go powstrzymać.

Mieszkańcy Jerozolimy i pielgrzymi szukali sensacji, słuchali i rozsiewali plotki, czekali jak kibice na mecz lub gawiedź na ciekawe przedstawienie. Oni wiedzieli, że nie wiedzą nic. I to ich nie dziwiło, nie zachęcało do szukania prawdy, do tego, by się dowiedzieć. Mieli przecież uczonych w Piśmie, faryzeuszów, kapłanów. Mogli zapytać. Herod chciał wiedzieć i się dowiedział. Mesjasz będzie pochodził z Betlejem. Mogli i oni. A jednak, jak to tłum, „stał i patrzył”, co zrobią przywódcy. Gdzie pójdą? Co zdecydują? Wtedy i oni, bezwolnie, bez wysiłku, bez odpowiedzialności za prawdę, bez pytania własnego sumienia pójdą tam, gdzie im każą. Tak lepiej, tak wygodniej. Zawsze potem można zrzucić winę na innych. „To oni!”

Tylko Bóg wie gdzie jest Bóg. Nikt inny. I On to, z miłości do nas, objawił w swoim Synu, Jezusie Chrystusie. I tylko w ten sposób. Nie w żaden inny.

Jak dobrze, że Jezus przyszedł i objawił nam Ojca! Tylko czy zechcę Go słuchać, bez względu na wszystko i wszystkich, którym nie po drodze z Jezusem?

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
ks. Henryk Kuman MS – duszpasterz, kaznodzieja, misjonarz, mieszka w Rzeszowie
————————————————————

ks. Henryk Kuman MS ks. Henryk Kuman MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA