poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-6, Aktualności

UŚMIECH DZIECKA

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

rys_2016-6-011Kilka miesięcy przed moim narodzeniem, w Magencie k. Mediolanu, 28 kwietnia 1962 roku zmarła po swoim czwartym porodzie włoska lekarka Gianna Beretta Molla. Wskazania medyczne w jej przypadku były jednoznaczne: aborcja! Lekarze powiedzieli bez ogródek: śmierć jej albo dziecka. Wybrała życie dziecka: „Moim obowiązkiem jest teraz wypełnić posłannictwo matki. „Jestem gotowa na wszystko, byleby tylko ocalić swoje dziecko”. Lekarzom powiedziała: „Jeżeli musicie wybierać między mną i dzieckiem, nie wahajcie się. Ratujcie dziecko, ja tego żądam”. Przed śmiercią zdążyła jeszcze córkę Emanuelę uścisnąć i zobaczyć jej uśmiech… Dziś w litanii świętych przyzywamy: św. Gianna Beretta Molla, módl się za nami!

Uśmiech dziecka był dla niej cenniejszy od życia! Ale był także uśmiech dziecka, które uratowało „życie matki”… 26−letnia Katyia Rowe udała się na badania USG, by potwierdzić głębokie uszkodzenia mózgu jej synka, którego nosiła pod sercem. Zrobione zdjęcia miały nakłonić ją do aborcji. Kiedy na ekranie komputera zobaczyła zdjęcia uśmiechniętego i bawiącego się w jej łonie dziecka, postanowiła urodzić syna. Chłopiec żył tylko 9 godzin, jednak matka była wdzięczna Bogu, że trzymając go w objęciach mogła się z nim pożegnać, kiedy odchodził do nieba!

Być dzieckiem, to temat przewodni obecnego wydania „Posłańca” i jestem pewien, że wpisze się w debatę toczoną w naszej ojczyźnie, jak i w naszych domach: „Stop aborcji!” Jak jest pięknie, że możemy się uśmiechnąć… Pozwólmy każdemu dziecku na uśmiech, bo świat potrzebuje uśmiechu dziecka, aby stał się lepszy!

 

okladka_2016_6 spis_2016_6

 

ks. Bohdan Dutko MS ks. Bohdan Dutko MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA