poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-2, Aktualności, Wielki Post z Posłańcem

W Nim wszystko ma sens

Piątek, 18 marca 2016

Komentarz do Ewangelii: (J 10,31-42)

W dzisiejszym świecie można zostać „ukamienowanym” słowem, drwinami, a nawet – jak często słyszymy – śmiercią za przyznanie się do Chrystusa jako naszego Pana. Czasem pojawia się lęk i pokusa, by się nie przyznawać, bo będą jakieś restrykcje (brak dofinansowania, utrata pracy – bo nie wchodzisz w układy, uznanie za dziwaka – bo w piątki nie chodzisz na imprezy dyskotekowe albo pościsz, nie wynosisz worków na śmieci, przyborów biurowych  z pracy  itp.).

krzyz_w_rekuTo się nie zmienia od czasów Chrystusa. Jest wiele pięknych dzieł pomocy prowadzonych przez chrześcijan. To Kościół stoi na straży i napomina, że życie ludzkie ma wartość od poczęcia do naturalnej śmierci. Każde życie. Chorego i cierpiącego też.

W Nim wszystko ma sens. Bóg potrzebuje nas jako świadków tej innej rzeczywistości. On pouczy nas jak mówić, co zrobić. Ważne, by zrobić to, co możemy w naszej rodzinie, w miejscu zamieszkania, w pracy. Trzeba odważyć się na dzieła, które po ludzku są niemożliwe. A nie potrzeba wiele, tylko otwarcia się na Jego słowo. Musisz zaufać, choć często będą chcieli „ukamienować”, ”pojmać”.

Zdarza się, że nie widzimy efektów naszych starań. Trzeba zostawić to Bogu, bo tylko On zna ludzkie serca. To są Jego dzieci, Jego dzieła. Ważne, byśmy nie przestawali pytać Boga co dalej, by odczytać i rozpoznać Światło. Tak też i moja praca, relacje rodzinne, przyjacielskie, moja miłość i czynione maleńkie dobro ma wielkie znaczenie dla tego, co ma wymiar wieczny. Ja sama niewiele mogę, ale jeśli jestem w Bogu… to życie zaskakuje. Potrzeba nam też jasno wyznać wobec świata ludzi i duchów, że Jezus Chrystus jest moim Panem, bo to jest moja tożsamość. Jestem dzieckiem Boga! A bez Jego woli nie stanie się nic…

 

WielkiPost_zPoslancem_2016

————————————————————
s. Anna Bałchan SMI – zajmuje się pomocą osobom uwikłanym w prostytucję, prowadzi rekolekcje, wykłady i szkolenia. W 2007 roku ukazała się książka – wywiad rzeka z s. Anną Bałchan: „Kobieta nie jest grzechem”, mieszka w Katowicach
————————————————————

s. Anna Bałchan SMI s. Anna Bałchan SMI
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA