poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-5, Aktualności

WDZIĘCZNOŚĆ I MIŁOŚĆ

Eucharystia to jest przede wszystkim ta świadomość: jestem miłowany, ja jestem miłowany. Ja taki, jaki jestem.” św. Jan Paweł II

rys_2016_5-001Sokółka i Legnica, miasta które w ostatnim czasie stały się miejscem cudu Eucharystycznego. Siostra Julia eucharystka opowiadała mi o mężczyźnie ze Śląska, który modlił się w Sokółce przez cały dzień.

Myślała, że ma jakąś szczególną intencję. Kiedy chciała do niej dołączyć, okazało się, że przyjechał dziękować Jezusowi za ten cud, który stał się w Polsce!

Ordynariusz diecezji legnickiej, Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski, zapytany przeze mnie, jak należy czytać te znaki, odpowiedział: „Tego rodzaju wydarzenia są znakami wzywającymi do pogłębienia naszej relacji z Chrystusem Eucharystycznym”.

Maryja Płacząca pragnie, abyśmy rozpalali w sobie miłość do Eucharystii, bo jest ona największym dobrem Kościoła. Pielgrzymi w La Salette mogą adorować Jezusa przez 24 godz. i pójść w procesji Eucharystycznej po zboczu góry Gargas – lud Maryi idzie za Jej Synem.

Wierzę, że podjęty temat nowego wydania „Posłańca” zrodzi w nas wdzięczność i miłość do Jezusa w Eucharystii, abyśmy wiernie szli za Nim!

okladka_2016_5

Kochani Czytelnicy!
W ostatnim czasie wprowadziliśmy nowe oprogramowanie do bazy prenumeratorów. W związku z przejściem ze starego systemu do nowego pojawiło się wiele problemów z dostarczeniem naszego czasopisma. Były przypadki, że ktoś nie otrzymał żadnego egzemplarza, a ktoś nie taką ilość, jaką zamawiał.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy. Ufamy, że obecnie „Posłaniec” będzie docierał bez problemów. Aby mieć pewność, że nikt nie został pominięty w nowej bazie, wyślemy dwa ostatnie wydania z 2016 r. do każdego, kto prenumerował w 2015 i 2016 roku.

Kochani Czytelnicy, dziękujemy za Wasze liczne wyrazy wdzięczności za jakość i głębię treści artykułów.
Cieszymy się, że „Posłaniec” pomaga Wam wzrastać w wierze i żyć duchowością Orędzia Pięknej Pani z La Salette.

Zapraszamy do prenumeraty na rok 2017 i dziękujemy za składane ofiary na rozwój naszego dzieła.
Pozdrawiam Wszystkich i zapewniam o naszej modlitwie przez wstawiennictwo Maryi z La Salette.

Redakcja

——————————————————————

ks. Bohdan Dutko MS ks. Bohdan Dutko MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA