poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-1, Aktualności

WYBRANI

Mnich to facet, który stoi sobie na peronie dworca i czeka. Ktoś czyta gazetę, inny przechadza się nerwowo, gadając przez komórkę, a on sobie stoi i czeka. Ludzie na niego patrzą i mówią:«Skoro on czeka, to znaczy, że pociąg przyjedzie».

brat Łukasz z Tibhirine
.

rys_2016_1-001.
Pewna siostra zakonna powiedziała mi o mężczyźnie, który zwierzył się jej z dylematów w wierze i o negatywnym stosunku, jaki ma wobec księży. Ale na końcu dorzucił: „Ja jeszcze tylko wierzę zakonom”. Co to wyznanie może znaczyć?

Przed kilkoma dniami słyszałem rabina Davida Rosena (reprezentuje Żydów w relacjach z innymi religiami świata), który wyjaśniał, co to znaczy być Narodem Wybranym. Powiedział, że wybranie oznacza służbę. Złe rozumienie tego wybrania doprowadziło niektórych w historii do oskarżania narodu żydowskiego, że uważa się za lepszy, ważniejszy od innych. Tymczasem jest to wybranie do wykonania zadania, do służenia ludzkości, do uczynienia realnym istnienie Boga.

Tak rozumiane wybranie wpisuje się także w misję każdego chrześcijanina, a tym bardziej  osoby zakonnej. „Ja jeszcze tylko wierzę zakonom” – myślę że nie oznacza to uznania zakonników za lepszych czy ważniejszych od innych, ale wyraża nadzieję, że swoją wiarą, pasją życia ukażą, że Bóg nie tylko jest, ale że jest Ojcem pełnym Miłosierdzia!

Cieszę się, że przed zakończeniem obchodów Roku Życia Konsekrowanego (2 lutego 2016 roku), poprzez obecne wydanie Posłańca jesteśmy zaproszeni, aby pomyśleć o tych czekających  z nami na peronie – wybranych, wiodących życie w habicie.

ks. Bohdan Dutko MS ks. Bohdan Dutko MS
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA