poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(J 13, 31-33a. 34-35), V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019

Przykazanie miłości

W tekście św. Jan gdy mówi o miłości używa słowa „Agape”. To słowo opisuje miłość, która nie jest spontaniczna i łatwa. Jest bardziej bożym darem, niż wypracowaną sprawnością człowieka. W czasie
chrztu ta zdolność do miłości „agape” została nam dana. Ta zdolność jest nam dawana także za każdym razem kiedy wchodzimy w głęboką relację z Bogiem, która określa nas jako „Dzieci Boże”. Po ludzku tak jak apostołowie i my jesteśmy niezdolni to zrealizowania przykazania miłości „agape”, ale „przechowujemy ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas” (2 Kor 4,7).”
ks. Marcin Sitek MS
(student UPS w Rzymie)

"

A F O R Y Z M

„Nieskończona miłość Boga do nas stała się widzialna w Jezusie Chrystusie. Poprzez rany ciała objawia się tajemnicza miłość jego serca, ujawnia się wielka tajemnica miłości, ukazuje się miłosierdzie naszego Boga.”

(Św. Bernard)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

2 dni temu

ZAPOMNIANA WOJNA - to tytuł jednego z artykułów najnowszego wydania Posłańca, dostępnego jeszcze w parafiach saletyńskich bądź poprzez wysyłkę - pisząc na adres poslaniec@poslaniec.com

"Dwóch naszych zostało ciężko rannych, musieliśmy ich wynieść. Szedłem jako przedostatni. W pewnym momencie poczułem uderzenie w plecy, ale nie jakieś potworne. Myślałem, że kumpel mnie uderzył kolbą. Uderzenie było na tyle silne, że się przewróciłem. Kumpel zaczął się śmiać. Ogarnąłem się i poszedłem dalej. Po przyjściu do obozu zrzuciłem z siebie wszystko. Wtedy kolega powiedział: „Sasza, masz dziurę w plecaku”. Popatrzyłem i zrobiło mi się gorąco. Zacząłem wyjmować wszystko z plecaka. Znalazłem książeczkę, w którą była wbita kula, tak jak ją teraz widzisz. Nie miałbym prawa przeżyć, gdyby nie ona. To kula snajperska. Powinienem był zginąć."
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA