poslaniec LaSalette

Zapamiętaj mnie
PRENUMERATA
POSŁANIEC MBS
ZAMÓW   
2016-2, Aktualności

X Zjazd Gnieźnieński

zjazd gnieznienski 2016Od 11 do 13 marca bieżącego roku odbywa się X Zjazd Gnieźnieński. Jest on jednym z wydarzeń w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Trzydniowy cykl wykładów i dyskusji rozpoczęło przemówienie prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zjazd Gnieźnieński wpisuje się w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, a hasłem Zjazdu będą słowa – „Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa”. – Nie chcemy, żeby to było tylko wspominanie tego historycznego wydarzenia, choć naturalnie będzie tam refleksja historyczna. Chcemy postawić sobie pytanie, co z faktu chrztu wynika dla nas dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że to jest dobry moment, by zastanowić się nad nowymi początkami, które w fakcie chrztu dla każdego z nas – w wymiarze osobistym, ale także społecznym – mają miejsce – wyjaśnił na spotkaniu z dziennikarzami abp Wojciech Polak.

Będzie to czas wykładów, dyskusji i warsztatów m.in. na temat chrztu, wiary, małżeństwa, kultury, pojednania, dialogu, współczesnych wyzwań społecznych i gospodarczych. Wśród prelegentów znalazło się wiele osób z kręgów kościelnych, naukowych, kulturalnych czy biznesowych. Są wśród nich przedstawiciele Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej: abp Jeremiasz, bp Marcin Hintz i ks. Ireneusz Lukas.

Więcej na stronie: http://zjazd.org

Redakcja Posłańca Redakcja Posłańca
ROZWAŻANIA SŁÓW EWANGELII
(Łk 9, 18-24), XII Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2019

Strojenie odbiornika

„Dobrze, kiedy dzieją się wielkie rzeczy mocą Ducha Świętego, kiedy w sposób namacalny doświadczamy tego, że Pan jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, ale nie możemy wyrzucić z chrześcijaństwa cierpienia. Nie odkąd Jezus umarł na krzyżu i zmartwychwstał. To wydarzenie sprawiło, że coś tak beznadziejnego jak cierpienie i ból może się stać narzędziem ku dobremu. To na prawdę dobra nowina. Krzyż to etap do poranka zmartwychwstania. Nigdy cel sam w sobie. Nieść swój krzyż w perspektywie życia, które pokonuje śmierć, to być prawdziwie dobrze nastrojonym. Obyśmy nie zniechęcili się wszelkimi zakłóceniami.”
ks. Paweł Baran MS

"

A F O R Y Z M

„Ojciec, głowa rodziny, niechaj będzie wśród swoich przedstawicielem Boga, i niech przewodniczy im nie tylko władzą, ale również przykładem życia.”

(św. Jan XXIII)


CZYTANIA LITURGII NA DZIŚ
MULTIMEDIA
FACEBOOK

6 dni temu

UWAGA PROMOCJA!
Niespodziankę w postaci ostatniego numeru Posłańca, Łez Maryi i książki "Ryczące owieczki" wydawnictwa Dreams otrzymają trzy osoby, które odpowiedzą w komentarzu na pytanie: DO ILU OŁTARZY IDZIE PROCESJA W BOŻE CIAŁO???
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku

2 tygodni temu

Czy spotkaliście kiedyś Pampiludki? Jeśli nie - jest okazja!
Asia Olejarczyk, pisarka, opowiada o tym, jak Duch Święty poprowadził ją do odkrycia Pampilii.

"Podczas Mszy Świętej, kiedy to siedziałam w ławce ze zniecierpliwionymi dziećmi, które niewiele rozumiały z liturgii, poprosiłam Go, by pomógł mi objaśnić im, co właściwie się tam dzieje. Zaczęłam słuchać słów uszami dzieci. Wyobraziłam sobie, że znów mam kilka lat… I poczułam się tak, jakby ktoś mówił do mnie w obcym języku. Na przeszkodzie stały trudne, archaiczne słowa, z którymi dzieci nie stykają się w codziennych kontekstach: „amen”, „hosanna”, „chwała”, „bliźni”, „zbawienie”… Przyszło mi do głowy, by umiejscowić te wyrazy w przyjaznym, baśniowym świecie. Właśnie wtedy przed oczami stanęły mi dwa niewielkie ludziki w kolorowej krainie: pampiludki – Gideon i Alimemek."

Ostatni numer Posłańca możesz otrzymać pisząc na adres: poslaniec@poslaniec.com
... WięcejMniej

Zobacz na Facebooku
PARTNERZY
KARTKA z KALENDARZA